تلفن تماس:   09131339512          42742150-031               ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه 8 الی 21، پنجشنبه 8 الی 14

Open panel

موضوع ویدئو

.

چگونه درایو مناسب خرید کنیم؟(1)

آنچه در این ویدئو مشاهده خواهید کردید

فاکتورهای خرید  بهترین درایو چیست؟

فاکتورهای اصلی و مهم، در انتخاب اینورتر باید دقت داشته باشیم که؛

قبل از انتخاب و خرید اینورتر باید اطلاعات موتور را داشته باشیم. این اطلاعات شامل توان مصرفی موتور، ماکزمیم جریان مصرفی، ولتاژ مورد نیاز، سرعت و فرکانس موتور است.

  • در هنگام خرید باید دقت کنیم که توان نامی اینورتر بزرگتر یا مساوی توان نامی موتور باشد که درباره پلاک‌خوانی موتور و درایو را در بعداَ به آن خواهیم پرداخت.

  • علاوه بر مشخصات موتور، اطلاعات مربوط به بار و هم‌چنین سیستمی که در آن اینورتر استفاده می‌شود مهم است و چون برای هر کاربر دو سیستم خاص، متغیرهای بسیاری در انتخاب سهیم‌اند. دربارۀ بارها باید نوع بار و اینکه گشتاور ثابت یا متغیر است، بررسی بشود.و گاهاً وزن بار، دامنه سرعت و روش کنترل هم در این قسمت اهمیت دارد.

  • اگر تجهیزات از نوع گریز از مرکز باشند، مثل فن و پمپ، جز گشتاور متغییر محسوب می‌شوند. در این نوع بارها، مهم‌ترین انگیزه برای نصب اینورتر صرفه‌جویی در مصرف انرژی است، اینورتر با گشتاور متغیر، ظرفیت جریان اضافه بار 120% نیاز دارد و اینورتر با گشتاور ثابت نیاز به ظرفیت اضافه بار تا 150درصد برای یک دقیقه دارد و علاوه بر نوع بار، سرعت بار، مشخصات ویژگی‌های بار، روش اجرا، خروجی مجاز، سرعت نامی و قدرت و تغیر در ظرفیت بار حائز اهمیت است و باید همگام خرید مدنظر قرارداد.

  • تطابق ولتاژ درایو و موتور با ولتاژ موجود در محل نصب، در جایی که فقط ورودی برق تک‌فاز وجود داشته باشد، باید دقت کنیم اینورتر با ورودی تپک فاز سفارش بدهیم. البته باید توجه داشته باشیم که اینورترهای تک فاز اکثراً در کیلووات‌های پایین موجود است. و مسلمأ نمیتوان برای دستگاههای بزرگ از اینورترهای تک فاز استفاده کنیم.

  • شرایط محیطی یکی از موارد دیگر است که حداکثر دمای محیط کاری اینورترها در دفترچه راهنمای‌شان ذکر شده است و در صورتی‌که دما، بیش از مقدار ذکر شده باشد، میزان جریان‌دهی خروجی درایو با یک نسبت مشخص کم می‌شود. ارتفاع نصب اینورتر از سطح دریا، مطابق بادفترچه راهنما در درایوها مقدار مشخصی است و در صورت افزایش ارتفاع، جریان خروجی کاهش پیدا میکند و در صورتی که شرایط محیطی ما غیر معمول است باید این موارد را بررسی کنیم.

محصولات